Kartka Wielkanocna


Dzisiaj, by jeszcze zdążyć przed świętami, pomysł jak zrobić kartkę wielkanocną:

KURCZACZEK Z OTWIERANYM DZIÓBKIEM

Gotowy wzór karty – zewnętrzną i wewnętrzną jej część można ściągnąć sobie ze strony The Mouse Club, wchodząc na stronę główną, a następnie na poszczególne podstrony:

Home → Kids → Downloads → Easter Pop-Up Card
Niewielki nakład pracy, a efekt super! Dzieci najczęściej trochę się zmagają z wygięciem odpowiednio dziubka, by otwierał się on prawidłowo, do wewnątrz kartki.
Zadanie fajne nie tylko ze względu na samą kartkę, ale także – w przypadku starszych dzieci – na rozwijanie umiejętności czytania, rozumienie instrukcji czy poznawanie nazw czynności.
Pozwolę sobie tutaj na małą obserwację. Tradycyjnie naukę każdego języka obcego zaczyna się od poznawania wyrazów takich jak: kolory, przedmioty codziennego użytku, nazwy krajów, dni tygodnia.
Wiadomo, najłatwiej to pokazać, znaleźć o tym piosenkę, czy fiszki.
Pięknie.
Tylko że w praktyce (mowa tu o dość elementarnym, codziennym porozumiewaniu się za granicą, nie pracy jako tłumacz przysięgły, rzecz jasna) najbardziej później brakuje czasowników. I to takich wydawałoby się zwykłych jak zegnij, wytnij, wsuń, przypnij, zamieszaj, wkręć, wlej, zetrzyj ….
Dlaczego?
Bo na lekcjach angielskiego głównie wkuwa się czasowniki nieregularne.
Taki wdzięczny materiał na kartkówki :)
Dlatego też polecam czytanie i pisanie instrukcji nawet przez małe dzieci, choćby w formie prostych podpisów pod rysunkami. Uczą praktycznego języka. Uczą jak wytłumaczyć coś skutecznie i być zrozumiałym. Na pewno w większym stopniu niż sztuka odróżniania zdań typu ‚I am going to the cinema tonight.’ od zdania ‚I go to the cinema every Saturday.:-D

Wracając do strony The Mouse Club – Inspiring Young Minds

Jeśli chodzi o poziom zadań – to jest to strona dobra dla 4-7 latków. Sporo rzeczy (chociażby instrukcje właśnie) można wykorzystać jednak i ze starszymi dziećmi – nawet do 9 lat.

Polecam także inne fajne gry – super nie tylko ze względu na naukę angielskiego, ale też koordynację wzrokowo-ruchową, ćwiczenie pamięci, zdolności manualne.

Na stronie znajdziecie też inne ciekawe zabawy i informacje:

– przepisy np. jak zrobić ciastolinę (play dough) lub upiec ciasteczka olimpijskie
– krótkie ilustrowane bajeczki pisane prostym językiem (fajne do czytania np. jako przerywnik na lekcji)
– gry online (np. memory czy węże i drabiny)


– pliki PDF do drukowania (downloads) np. kartka na dzień Taty w kształcie kubeczka, pudełko na Walentynki z wyskakującym serduszkiem, czy oryginalna kartka urodzinowa z trójwymiarowym wazonem.
– różne ćwiczenia na spostrzegawczość (‚Znajdź i policz’, puzzle, znajdowanie słów w mieszaninie liter – wordsearch)
a także sekcja dla dorosłych (GROWN UPS) np. party planner (jak zaplanować urodzinowe party i je przeżyć :)) z prostymi pomysłami na zabawy i przekąski oraz listą błędów, których unikać.
A tu prostrza wersja kartki wielkanocnej dla młodszych dzieci, również do wydrukowania ze strony THE MOUSE CLUB

Home → Kids Club House → activities → Make a card → kartka nr 20
Kartkę można wypełnić na stronie imieniem odbiorcy i nadawcy oraz wpisać krótką wiadomość, a potem wydrukować. Potrzebny będzia FLASH.

ZAPRASZAM DO EKSPLORACJI STRONY :)

super-teacherka

Nakarm blog komentarzem :)

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s